natura orient

Iššūkių trasos nugalėtojai

Gegužės 28 dieną, šeštadienį, lietingo oro nepabūgusios komandos varžėsi Žemaitijos nacionaliniame parke surengtose „Natura orient“ varžybose. Orientacinių varžybų trasa driekėsi po gražiausias ir vertingiausias nacionalinio parko vietas, kurios dėl savo svarbos gamtai įtrauktos ir į tarptautinį saugomų teritorijų tinklą „Natura 2000“. Dalyvius pasitiko Plokštinės miškas su dangų remiančiomis pušimis, šikšnosparnių namai, smėlėta Platelių ežero pakrantė, Vanagų stovyklavietė ir kiti kontroliniais punktais tapę lankytini objektai. Šeimos įveikė 7 kilometrų trasą, o iššūkių mėgėjai – net 15 kilometrų maršrutą.

Šeimos trasą greičiausiai įveikė „Žemaitės“ komanda, finišavusi per 2 val. 3 min. Iššūkių trasoje pirmą vietą užėmė Jolita Domarkienė ir Giedrė Domarkaitė, įveikusios maršrutą per 2 val. 10 min.

Visų finišavusiųjų laukė karšta arbata ir ant laužo kepami sausainiai, o prizines vietas užėmusios komandos buvo apdovanotos „Naturalit“ projekto įsteigtais prizais.

Šios orientacinės varžybos organizuotos tarptautinės „Natura 2000“ dienos proga, kuri Europoje minima gegužės 21 dieną.