Rugsėjo 13-16 dienomis Lietuvoje viešėjo Estijos LIFE integruotojo projekto „ForEst&FarmLand“ komanda, kuri atvyko pasisemti patirties iš jau penktus metus vykdomo Lietuvos integruotojo projekto „Naturalit“.
Abu projektai turi labai panašius tikslus – stiprinti „Natura 2000” teritorijų ir pažeidžiamiausių rūšių apsaugą, taip pat diegti gamtosaugos priemones žemės ūkyje ir miškininkystėje.
Vizito metu daugiausiai dėmesio skirta agrarinei aplinkosaugai ir gyvulių ganymui kaip natūraliausiai ir efektyviausiai pievų buveinių atkūrimo ir palaikymo priemonei. Svečiai su Lietuvos atstovais lankėsi Dzūkijoje, kur susipažino su Grūdos slėnio tvarkymu ganant Herefordo veislės galvijus. Taip pat Dzūkijos nacionalinio parko ir Vytauto Didžiojo universiteto specialistai pristatė planuojamus miško gamtotvarkos eksperimentus, kurių tikslas – atverti dalį žemyninių kopų, sukurti geresnes sąlygas nykstančioms rūšims, ištirti kontroliuojamo deginimo efektyvumą medynų atsikūrimui ir retų rūšių palaikymui. Taip pat VDU Žemės ūkio akademijos mokslininkai papasakojo apie jų taikomus inovatyvius paukščių monitoringo metodus sunkiai aptinkamų paukščių apskaitai. Tam pasitelkiami akustiniai garso įrašymo įrenginiai ir kompiuterinės programos.
Estų delegacija taip pat apsilankė Aukštaitijos nacionaliniame parke, kuriame domėjosi į rezultatą orientuotos agrarinės aplinkosaugos priemonės efektyvumu, pievų buveinių atkūrimu Pabiržės pusiasalyje ganant gyvulius, taip pat planuojama Ginučių ąžuolyno gamtotvarka. Lietuvos ir Estijos atstovai taip pat dalijosi gerąja komunikacijos patirtimi, efektyviais būdais pasiekti auditoriją ir supažindinti visuomenę su biologinės įvairovės ir gamtinių buveinių išsaugojimo svarba.