Europos miestų ir regionų savaitė

Spalio 11-14 dienomis vyks jau devynioliktą kartą rengiama Europos regionų ir miestų savaitė. Tai didžiausias metinis Briuselyje organizuojamas regioninei politikai skirtas renginys, kurio šių metų tema – „Together for Recovery“ (Kartu dėl atsigavimo). Nuotolinio formato renginys pakvies į net 300 sesijų, kurių pagrindinės temos apims sanglaudą, perėjimą prie žaliosios ekonomikos, skaitmenizaciją ir piliečių įsitraukimą. Sesijos atviros visiems besidomintiems žmonėms.

Pernai dėl visą pasaulį ištikusios koronaviruso pandemijos, renginys pirmą kartą organizuotas internete ir pritraukė rekordinį, daugiau nei 10000 dalyvių skaičių. Remiantis 2020-ųjų sėkme, šiemet patobulinta renginio platforma vėl sudarys galimybę diskutuoti ir dalintis gerąja patirtimi nuotoliniu būdu.

Šių metų programa orientuota į ES ir nacionalinių vyriausybių gebėjimą remti Europos piliečius ir jų vietos bendruomenes praktinėmis priemonėmis ir viešąja politika, kuria būtų investuojama į teisingesnę, ekologiškesnę ir skaitmeninę ateitį, siekiant atsigauti po COVID-19 pandemijos.

Spalio 12 dieną ypatingas dėmesys bus skirtas LIFE programos projektams kaip svarbiems strateginiams partneriams, kurie padeda vietos valdžiai priimti gamtai palankius sprendimus, pereinant prie žaliosios ekonomikos. Kaip vienas iš sėkmės pavyzdžių bus pristatymas lietuviškas integruotasis projektas „Naturalit“, kurio tikslas – užtikrinti pilnavertę „Natura 2000“ teritorijų apsaugą Lietuvoje, integruojant gamtosaugos priemones į įvairias politikos sritis. Diskusijoje dalyvaus projekto vadovė Birutė Valatkienė.

Temų ir dirbtuvių sąrašą galite rasti ČIA.

Registracija į renginį.