Rugpjūčio 19 – 25 d. Panemunių regioninio parko direkcija organizavo stovyklą „Gamtos reindžeriai“, į kurią susirinko vaikai iš vakarų Aukštaitijos, Suvalkijos ir Dzūkijos regionų.

Vaikai ne tik matavo Nemuno srovės greitį ir tyrė vandens kokybę, bet direkcijos darbuotojų padedami iš arčiau susipažino su šiame parke esančiomis buveinių ir paukščių apsaugai svarbiomis teritorijomis, įtrauktomis į „Natura 2000“ tinklą – Nemuno upės pakrantėmis ir slėnio pievomis, sužinojo apie jų svarbą gamtinei įvairovei. Stovyklos dalyviai taip pat ėjo į žygį po Gelgaudiškio apylinkes, aplankė Gelgaudiškio pažintinį taką.

Stovykla neapsiribojo veiklomis Panemunių regioniniame parke. Ketvirtą dieną vyko ekskursiją po Šakių rajoną: gamtos reindžeriai aplankė Zanavykų muziejų, Čekauskų etnografijos muziejų, miško muziejų, Lekėčių šaltinį. Čekauskų muziejuje vaikai patys mokėsi gaminti skiedras stogui dengti! Popiet stovyklos dalyviai aplankė paukščių apsaugai svarbią „Natura 2000“ teritoriją Novaraisčio valstybinį ornitologinį draustinį, taip pat Žemosios Panemunės piliakalnį ir Plokščių miestelį.

Penktą stovyklos dieną gamtos reindžeriai vyko į Varnių regioninį parką, kur apžiūrėjo lankytojų centrą, mokėsi rašyti žemaitiškai, aplankė garsiuosius piliakalnius ir brido per Sietuvos kūlgrindą, kuri yra „Natura 2000“ buveinių apsaugai svarbioje teritorijoje – Paršežerio-Lūksto pelkių komplekse.

Grįžę į Panemunių regioninį parką, vaikai mokėsi daryti meno kūrinius iš antrinių žaliavų, statė palapines, vakarojo prie laužo. Aktyvūs ir smalsūs stovyklos dalyviai buvo apdovanoti LIFE integruotojo projekto „Naturalit“ įsteigtomis dovanėlėmis.

 

kulgrinda
Panemuniu reg.p2
Panemuniu_reg_p1
Panemuniu_reg_p3
Panemuniu_reg_p7
Panemuniu_reg_p5
Panemuniu_reg_p8
Panemuniu_reg_p9
Panemuniu_regp4
Panemuniu_reg_p10
Panemuniu_reg_p11
Panemuniu_reg_p12
previous arrow
next arrow