akustinis prietaisas

Programuojamas garso įrašymo prietaisas

Gruodžio 8 dieną 10-12 val. vyks nuotolinis renginys, kuriame Vytauto Didžiojo universiteto Miško mokslų katedros mokslininkai pristatys galutinius keletą metų vykdytų tyrimų rezultatus, kurių metu buvo išbandytos ir įvertintos autonominių garso įrašymo įrenginių taikymo galimybės retų geninių bei pelėdinių paukščių paieškai ir monitoringui. Tyrimas atliktas įgyvendinant LIFE integruotąjį projektą „Natura 2000 tinklo valdymo optimizavimas Lietuvoje“. Renginį organizuoja Aplinkos projektų valdymo agentūra.

„Paukščių populiacijų būklė yra labai svarbus rodiklis, parodantis visos miško ekosistemos gyvybingumą, tačiau kai kurios paukščių rūšys, ypač geniniai paukščiai ir pelėdos, neretai yra itin sunkiai aptinkami, nes gyvena atokiose ir ankstyvo pavasario sąlygoms sunkiai pasiekiamose vietose, o jų apskaitas pagal balsus ar tarškinimą reikia daryti labai anksti ryte ar naktį“, – aiškina naują paukščių apskaitos metodiką išbandžiusios mokslininkų grupės vadovas prof. dr. Gediminas Brazaitis. – Išbandyta technologija pasiteisino ir gali pasitarnauti tam, kad sutaupytume aukštos kvalifikacijos ornitologų specialistų darbo laiko, išvengtume sunkaus darbo naktimis ir kartu gautume daug tikslesnius ir reprezentatyvesnius duomenis apie saugomų rūšių populiacijų būklę“, – džiaugiasi VDU Miško mokslų katedros profesorius.

Renginyje bus pristatyti lutučių ir geninių paukščių inovatyvaus monitoringo rezultatai, palygintas efektyvumas naudojant garso įrašymo įrenginius ir tradiciniu būdu vykdomas apskaitas.

Tyrimo rezultatus pristatys prof. dr. Gediminas Brazaitis ir lekt. Kastytis Šimkevičius.

Prisijungti prie renginio galėsite paspaudę žemiau esančią nuorodą. Dėmesio, nuoroda taps aktyvi prieš renginį ir jo metu.