Vasario 28 d. LIFE integruotojo projekto „Naturalit“ komanda organizavo seminarą „Dirvožemis, jo svarba, ekologija ir tvarus naudojimas”.

Vilniaus universiteto docentas ir Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro specialistas dr. Jonas Volungevičius klausytojus supažindino su Lietuvos dirvožemių tipų įvairove bei jų geoekologiniu potencialu, pristatė tvaraus dirvožemio naudojimo kraštotvarkinius principus, dirvožemių tyrimus Lietuvoje bei kalbėjo apie dirvožemio būklės ir kokybės sampratos problemą.

Vytauto Didžiojo universiteto, Agroekosistemų ir dirvožemio mokslų katedros profesorius Vaclovas Bogužas pateikė informaciją apie netvaraus ūkininkavimo keliamas problemas, sveiko dirvožemio formavimo principus, bei tvaraus dirvožemio naudojimo aktualijas Lietuvoje. Mokslininkas apibrėžė ir  dirvožemio organinės anglies sekvestracijos greitį: įvairaus intensyvumo ūkinės veiklos ilgalaikių tyrimų rezultatus.

Antroje seminaro dalyje kalbėjęs nepriklausomas UAB „Agrokonsultacija Tau“ konsultantas Tautvydas Beinoras pasidalino informacija iš ūkininkų pozicijų, kalbėjo apie žemės dirbimo technologijas: jų pliusus ir minusus, remiantis daugiamete gamybine patirtimi. Taip pat buvo keliamas klausimas – kas trukdo keistis, bei teikiami pasiūlymai, kaip pradėti ūkininkauti kitaip.

Seminaro dalyviai galėjo užduoti klausimus specialistams ir tarpusavyje diskutuoti apie Lietuvos dirvožemio būklės pagerinimą.

Seminare skaityti pranešimai:

2023-02-28 prof. Vaclovo Bogužo pranešimas

2023 02 28 dr.Jono Volungeviciaus pranešimas

2023-02-28 Tautvydo Beinoro pranešimas