Balandžio 29-30 d. visus išsiilgusius kokybiško laiko gamtoje į Dzūkijos nacionalinį parką kvies gamtos festivalis „Vidur girių“. Su trumpomis pertraukomis nuo 2014 metų vykstantis renginys jau tapo tradiciniu ir kasmet sulaukia vis didesnio dalyvių susidomėjimo. Čia atvykusiųjų laukia ne tik įdomūs patyrusių gamtininkų vedami žygiai, dirbtuvės, žaidimai bei edukacijos vaikams, bet ir kerintis rytinis gervių koncertas.
„Šis festivalis – vienas laukiamiausių mūsų metų renginių, nes leidžia ne tik susiburti nuostabioje Dzūkijos gamtoje, bet ir suteikia retą galimybę lėtai įsibūti, ramiai patyrinėti bei pasimėgauti jos garsais. Dalyviai gauna progą padiskutuoti su gamtininkais, pasisemti iš jų žinių, o taip pat – išgirsti pačių įdomiausių istorijų iš vietinių gyventojų“ – apie renginį pasakoja jo koordinatorius, Baltijos aplinkos forumo aplinkosaugos ekspertas Justas Gulbinas.
Festivalio organizatoriai kviečia į „Vidur girių“ vykti kuo gamtai draugiškesniu būdu – kooperuotis ir važiuoti pilnais automobiliais, autobusu, rinktis traukinį. Šeštadienį 12 val. atvykusieji į Marcinkonių traukinių stotį bus pasitikti ilgamečio gamtininko Mindaugo Lapelės, kuris supažindins su vietos įdomybėmis bei istorija ir norinčius kvies paskanauti dzūkiškų saldėsių su arbata. Čia pat įsikūrusi ir projektų erdvė „Marcinkonių stoties galerija“, kurioje entuziastų lauks verpėjos ir performansas-vilnos dirbtuvės.
Pagrindinė renginio programa prasidės balandžio 29 d. 13:30 val. prie Dzūkijos nacionalinio parko lankytojų centro Marcinkonyse (Miškininkų g. 61, Marcinkonių k., Varėnos r.). Dalyviai galės rinktis iš aibės žygių, pavyzdžiui, vedančių į intriguojančią ir apylinkes garsinančią Meškos šikną. Norinčių pamiklinti pirštus lauks įvairios dirbtuvės, kuriose entuziastai galės pasigaminti inkilus, žaisliukus ar net šluotas. O mažieji galės dūkti mokydamiesi tradicinių piemenėlių žaidimų.
Gamtos mylėtojų lauks ne tik pažintis su drevine bitininkyste, grybavimo tradicijomis ar laukiniais žinduoliais, bet ir gamtininkų vedama diskusija apie Dzūkijos kopas. Norintieji dar stipriau susitapatinti su supančia aplinka galės sudalyvauti „Miško pasiklausymuose“, kur turės unikalią galimybę išgirsti ir patirti Marcinkonių miško garsovaizdį. O viso renginio metu veiks amatininkų turgelis ir festivalio kavinė su dzūkiškomis gėrybėmis. Dalyviai kviečiami rūpintis gamta – vengti vienkartinių plastikinių indų ir atsivežti savo, nes kitaip turės susimokėti „sąžinės mokestį“.
„Dienos pabaigoje lankytojų lauks ypatinga patirtis – visi norintieji galės nakvoti paraistėje prie Kastinio ežero. Čia jų lauks vakaronė prie spragsinčio laužo su mitologiniais pasakojimais ir dainomis. Tačiau ilgai miegoti neteks, nes sekmadienį vos švintant kilsime pasiklausyti unikalaus gervių koncerto rūke“ – pasakoja Justas Gulbinas. Pabūgę ankstyvo stovyklavimo, kviečiami įsikurti vietinėse kaimo turizmo sodybose.
Pagrindinė renginio programa nemokama, nes festivalis organizuojamas projekto „Naturalit“ rėmuose. Visgi, organizatorių siekis – ilgainiui festivalį rengti be išorinės paramos ir jį plėsti – todėl festivalio lankytojai raginami įsigyti saugomų teritorijų lankytojo bilietą ir taip prisidėti prie būsimų festivalių.
Daugiau informacijos apie gamtos festivalį „Vidur girių“: https://bef.lt/vidur-giriu