Dirvožemis, daigelis

Pixabay nuotrauka

Siekdama atkreipti dėmesį į dirvožemį ir jo tvaraus naudojimo svarbą, LIFE integruotojo projekto „Naturalit“ komanda organizuoja seminarą „Dirvožemis, jo svarba, ekologija ir tvarus naudojimas“. Renginys vyks vasario 28 d. 9-16 val. Valstybinėje saugomų teritorijų tarnyboje (Antakalnio g. 25, Vilnius).

Mokslininkai ir gamtosaugos ekspertai sutaria, jog gyvybingas dirvožemis yra tvaraus ūkininkavimo pagrindas. Dirvožemio biologinė įvairovė palaiko humuso gamybą ir didina dirvožemio derlingumą. Deja, šiuo metu tinkama biologinė įvairovė randama tik mažo intensyvumo ūkiuose arba ten, kur naudojama neariminė žemdirbystė. Tuo tarpu 2022-ųjų metų Lietuvos aplinkos būklės visuomeninėje apžvalgoje nurodoma, kad dirvožemio būklė šalyje prastėja, erozijos procesai stiprėja, o priemonių būklei pagerinti kol kas nepakanka. Ir tai ne tik Lietuvos, bet ir viso pasaulio problema, kurią spręsti gali padėti tik žinios ir gilus suvokimas, koks subtilus ir sudėtingas pasaulis slypi mums po kojomis.

Renginio metu lektoriai aptars teorines ir praktines temas, tokias kaip Lietuvos dirvožemių tipų įvairovė bei jų geoekologinis potencialas, netvaraus ūkininkavimo keliamos problemos, sveiko dirvožemio formavimo principai ir praktinės priemonės, skirtingų žemės dirbimo technologijų pliusai ir minusai. Su renginio programa galite susipažinti čia. Būtina išankstinė registracija, vietų skaičius ribotas.

REGISTRACIJOS  ANKETA