Birželio 15 d.  Europos komisijos atstovai pristatė galimybę teikti paraiškas ir nominuoti šalies gamtosaugines iniciatyvas „Natura 2000“ apdovanojimams gauti. Paraiškas galima teikti iki rugsėjo 29 d.

Europos „Natura 2000“ apdovanojimai tai 2014 m. Europos Komisijos pradėta iniciatyva, suteikianti unikalią galimybę pristatyti sėkmingus gamtos apsaugos pavyzdžius. Apdovanojimais taip pat siekiama didinti informuotumą apie „Natura 2000“ tinklą ir jo naudą Europos piliečiams.

Paraiškas gali teikti viešosios ir privačios organizacijos, dalyvaujančios „Natura 2000“ teritorijų valdyme visoje Europos Sąjungoje – nuo nacionalinių valdžios institucijų ir aplinkosaugos organizacijų iki įmonių, ūkininkų ir žemės savininkų, nuo švietimo įstaigų iki žiniasklaidos organizacijų ir net pavienių asmenų.

Pernai piliečių apdovanojimą laimėjo Austrijos „FLORA“ programa, vykdyta nevyriausybinės aplinkosaugos organizacijos „Blühendes Ôsterreich“ („Žydinti Austrija“). Per septynerius metus (2015-2021 m.) FLORA parėmė 28 gamtosaugos projektus „Natura 2000“ teritorijose rytų Austrijoje.

Austrijos FLORA programos atstovas apdovanojimą atsiima iš Europos komisijos nario Virginijaus Sinkevičiaus rankų.

FLORA parama užtikrino tokias veiklas kaip  šienavimą, ganymą, aptvėrimą bei ir teritorijų tvarkymą 900 hektarų „Natura 2000“ teritorijų, įskaitant 400 hektarų didelės gamtinės vertės žemės ūkio paskirties žemės. Stebėsena rodo, kad, pasitelkę FLORA, partneriai pagerino ir išplėtė 19 saugomų buveinių tipų ir pagerino sąlygas šimtams rūšių, saugomų šiose „Natura 2000“ teritorijose.

Lietuvos atstovai pernai taip pat buvo atrinkti iš 40 paraiškų ir pateko tarp 22 finalistų piliečių balso nominacijoje.

Šalys, kurios buvo nominuotos ir gavo apdovanojimus 2014-2022 m.

Žinote iniciatyvą, kuri įgyvendina įkvepiančias gamtosaugos priemones tam, kad apsaugotų mūsų vertingiausias buveines ir rūšis? Persiųskite jiems šią informaciją!

Turite klausimų apie apdovanojimą? Susisiekite Europos Komisijos sekretoriatu adresu n2000awards@adelphi.de.

Daugiau informacijos galite rasti ČIA.

Bendrai finansuoja Europos Sąjunga. Išsakytas požiūris ir nuomonės nebūtinai atspindi Europos Sąjungos ir Europos klimato, infrastruktūros ir aplinkos vykdomosios agentūros (CINEA) nuomonę. Nei Europos Sąjunga, nei paramą teikianti institucija nėra už juos atsakingos.