Kas gali būti geriau už laiką su draugais ar šeima ir aktyvų laisvalaikį gamtoje? Viskas viename! Kviečiame suburti 3-5 draugų komandą arba pakalbinti šeimos narius ir gegužės 21 dieną (sekmadienį) dalyvauti „Natura orient 2023” orientaciniame žygyje. Jis vyks ne bet kur, o Ščiūrio rage, kuris vadinamas Labanoro regioninio parko „vizitine kortele“. Apsuptas dviejų gražiausių Labanoro girios ežerų – Juodųjų ir Baltųjų Lakajų – pusiasalis pasižymi ypatingu kraštovaizdžiu ir garantuoja vaizdingas panoramas.

Nieko keisto, kad ši vertinga teritorija, kurioje gausu saugomų augalų ir paukščių rūšių, yra įtraukta į tarptautinį „Natura 2000” saugomų teritorijų tinklą. Būtent gegužės 21-ąją Europoje minima „Natura 2000” diena, todėl ir šis orientacinis žygis bus neįprastas – kiekviename kontroliniame punkte turėsite atlikti po užduotį, kurią darydami daugiau sužinosite apie tarptautiniu mastu saugomas gamtines buveines ir retas rūšis.

Registruotis galite į šeimų arba maksimalistų kategoriją. Šeimoms paruošėme maždaug 6 km trasą, o maksimalistų lauks kiek ilgesnė – 8 km trasa (jei gerai orientuositės). Tačiau baimintis nereikėtų – žemėlapiai bus įprasti, o trasa pritaikyta ne profesionalams.

Į šeimų kategoriją gali registruotis šeimos nariai, kuriuos sudarytų bent vienas suaugęs asmuo ir vienas vaikas iki 12 metų. Į maksimalistų kategoriją gali registruotis 3-5 asmenų komandos, tarp kurių būtų bent viena moteris ar mergina. Į pastarąją grupę gali registruotis ir jaunimas, t.y. visi, kuriems daugiau nei 12 metų ir kurie nedalyvauja varžybose su savo šeimomis.

Orientacinio žygio pradžia – 11:00 val. Kontrolinis laikas trasoje – 3 valandos. 10:30 val. reikia atvykti į Ščiūrio pusiasalyje įrengtą automobilių stovėjimo aikštelę (koordinatės: 602278/6120560).

Renginys NEMOKAMAS!

Dėmesio – kontroliniams punktams fiksuoti reikės QR kodus skaitančio išmaniojo telefono (užtenka vieno komandai).

Būtina išankstinė registracija iki gegužės 19 dienos el. paštu tautgirdas.masiulis@aparkai.lt, nurodant dalyvaujančių asmenų vardą, pavardę, tel. nr., el.pašto adresą.

Daugiau informacijos: +370 685 12779 (Tautgirdas Masiulis), +370 662 27107 (Darius Kavšinas).