natura orient

Kviečiame suburti draugų ar šeimos narių komandą ir gegužės 28 dieną dalyvauti „Natura orient“ varžybose Žemaitijos nacionaliniame parke!

Jūsų lauks išskirtinio grožio miško takai, pajūrį primenanti vakarinė Platelių ežero pakrantė, dangų pradurti pasiryžusios pušys, Vanagų būrio partizanų šaudykla ir daug kitų neužmirštamų potyrių. Trasa drieksis per gamtines teritorijas, kurios dėl savo ypatingo grožio ir svarbos biologinei įvairovei yra įtrauktos į tarptautinį saugomų teritorijų tinklą „Natura 2000“.

Šios orientacinės varžybos organizuojamos tarptautinės „Natura 2000“ dienos proga, kuri Europoje yra minima gegužės 21 dieną. Todėl jos bus neįprastos – kiekviename kontroliniame punkte turėsite atlikti po užduotį, kurią darydami daugiau sužinosite apie tarptautiniu mastu saugomas gamtines buveines ir retas rūšis.

Jums tereikia suburti komandą iš 3-5 draugų ar šeimos narių ir gegužės 28 dieną 9:30 val. atvykti adresu Šilinės g. 6 (visai šalia Šaltojo karo muziejaus). Ten jūsų jau lauks organizatoriai, kurie paaiškins taisykles ir išleis jus į trasą. Starto ir finišo vieta bus ta pati.

Orientacinių varžybų pradžia – 10:00 val. Varžybų nugalėtojai bus išrinkti pagal trasos įveikimo laiką ir teisingai atliktas užduotis. Laimėtojus apdovanosime „Naturalit“ projekto bei žurnalo „Kelionės ir pramogos“ įsteigtais prizais. „Naturalit“ projektas rūpinasi, kad Lietuvoje būtų išplėstas ir tinkamai saugomas „Natura 2000” teritorijų tinklas.

Parengėme jums dvi skirtingo sudėtingumo trasas – šeimos trasą ir iššūkių trasą.

Šeimos trasa yra lengvesnė nei iššūkių trasa. Šios trasos ilgis apie 7 km ir ją įmanoma įveikti su minimaliais orientavimosi sugebėjimais. Šioje trasoje gali varžytis komandos, susidedančios iš šeimos (ar šeimų) narių, kuriose yra bent vienas asmuo iki 12 metų.

Iššūkių trasa yra sudėtingesnė. Šios trasos ilgis apie 17 km ir šioje trasoje yra būtini geri orientavimosi sugebėjimai. Pasirinkusiems iššūkių trasą gali tekti įveikti natūralias gamtos kliūtis, priklausys nuo gebėjimo orientuotis ir pasirinkti geriausią kelią.

Manai, sugebėsi? Būtinai prisijunk!

Renginys NEMOKAMAS! Įveikusiųjų trasą lauks karšta arbata ir ant laužo kepami sausainiai.

Dėmesio – kontroliniams punktams fiksuoti reikės QR kodus skaitančio išmaniojo telefono (užtenka vieno komandai).

Būtina išankstinė registracija iki gegužės 26 dienos užpildant šią anketą.

Daugiau informacijos: +370 677 86345 (Paulius Mika).