Gegužės 15-17 dienomis įvyko Suomijos LIFE projektų atstovų iš Metsahalittus organizacijos (pagrindinės valstybinės aplinkosauginės organizacijos Suomijoje) vizitas Lietuvoje. Vizito metu buvo pristatyta ir aptarta daug abiem pusėms aktualių temų – nuo Lietuvos saugomų teritorijų sistemos ar Metsahalittus taikomos projektų atrankos ir įgyvendinimo sistemos, iki visai neseniai Aplinkos projektų valdymo agentūros parengtos LIFE strateginio integruoto projekto paraiškos.
Vieni iš Suomijos projektų atstovus dominusių klausimų buvo projekto „Naturalit“ parengti apsaugos tikslai, jų metodiniai aspektai ir Natura 2000 tinklo statusas, kuriam esminę įtaką šiuo metu daro ir „Naturalit“ pasiekti rezultatai. Atskira temų grupė buvo skirta pelkėms. Po pranešimų apie projekte vykdomas specifines veiklas Lietuvoje bei įspūdingą Suomijos patirtį, įgyvendinant projektus šioje srityje, svečių laukė vizitas į Žuvinto biosferos rezervatą.
Antrąją dieną buvo pristatyti „Naturalit“ projekto rezultatai dėl gamtosaugos integravimo miškininkystės srityje bei Dzūkijos nacionaliniame parke planuojamos atlikti eksperimentinės gamtotvarkos veikos. Viena šių veiklų – kontroliuojamas miško paklotės deginimas, tad dosnus suomių kolegų pasidalinimas jų didžiule patirtimi buvo itin aktualus. Žemės ūkio temų kategorijoje buvo pristatytas projekto organizuojamas „Gero ūkininko čempionatas“, rengiama nauja agrarinės aplinkosaugos priemonė bei ekstensyvus ganymas kaip gamtotvarkos priemonė. Aplankytas Čepkelių valstybinis gamtinis rezervatas nustebino baltuojančia kaip reta gausiai žydėjusių kupstinių švylių jūra, o neseniai Stėgalių gamtiniame komplekse atidarytame stumbryne nudžiugino netikėtai pasirodę drovieji milžinai – Europiniai stumbrai.
Vizito metu taip pat buvo pristatytos ir kitos temos – projekto „Naturalit“ sėkmės atvejai darant įtaką pagrindinėms susijusioms politikos sritims, Lietuvos pažanga jūrinių saugomų teritorijų srityje bei Suomijos parengta LIFE strateginio gamtos projekto paraiška. Trys intensyvios programos dienos leido ne tik apsikeisti daugybe informacijos ir pabendrauti bei iš arčiau susipažinti su kolegomis iš Suomijos, bet ir lyg naujomis akimis pažvelgti į nuostabų Lietuvos gamtos grožį.
Projekto „Naturalit“ komanda, organizavusi vizitą, nuoširdžiai dėkoja kolegoms, nedirbantiems projekte, tačiau mielai padėjusiems prie įvairių temų pristatymo. Ačiū visiems už pagalbą, gerą nuotaiką ir pasidalinimą sukauptomis žiniomis.
Galerijoje galite pamatyti daugiau susitikimo akimirkų: