Gamtosaugos projekto „Naturalit“ partnerių (Aplinkos projektų valdymo agentūros, Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos ir  saugomų teritorijų direkcijų) savanorystės iniciatyva buvo nominuota „Lietuvos galios“ apdovanojimuose. Augantis susidomėjimas savanoriavimu Lietuvos saugomose teritorijose rodo, kad prisidėti prie kraštovaizdžio ir biologinės įvairovės apsaugos tampa vis svarbiau.

„Lietuvos galios“ apdovanojimų organizatorių pastebėta iniciatyva gyvuoja jau trečius metus – ji kviečia Lietuvos įmones savanoriauti saugomose teritorijose. Įmonių patogumui sukurtame interaktyviame žemėlapyje galima rasti savanorystės pasiūlymų Lietuvos saugomose teritorijose. Dauguma saugomų teritorijų dėl savo ypatingų gamtinių vertybių yra įtrauktos ir į europinį „Natura 2000“ saugomų teritorijų tinklą.

2021 m. iniciatyva sulaukė 13 savanorių komandų ir 145 dalyvių, 2022 m. – 26 komandų ir 350 dalyvių, o 2023 m. (iki rugsėjo 15 d. ) – virš 90 komandų ir  apie 1700 dalyvių. Prie savanorystės saugomose teritorijose jau prisijungė tokios bendrovės kaip „Swedbank“, „Danske Bank“, „Ignitis grupė“, „Lietuvos draudimas“ ir kitos įmonės bei organizacijos.

Iniciatyvoje dalyvavę savanoriai dalinosi jos dėka praplėtę žinias apie vietoves, kuriose lankėsi, joms būdingą biologinę įvairovę. Taip pat sakė buvę nustebinti Lietuvos gamtos įvairovės, jautę džiaugsmą galėdami prisidėti prie jos puoselėjimo ir patobulinę darbo komandoje įgūdžius.

Kaip ir kiekvienais metais bus renkamos geriausios iniciatyvos. Balsavimas prasidėjo ir jau galite atiduoti savo balsą už savanorystės saugomose teritorijose

Balsuojant už iniciatyvą svarbu įvesti savo el. pašto adresą, o gavus konkurso sistemos atsiųstą laišką – jį patvirtinti. Tik taip galėsite būti tikri, kad jūsų balsas yra įskaitytas.

Pasibaigus balsavimui, po 15 daugiausiai balsų surinkusių iniciatyvų iš nominantų kategorijų – Stipri, Teisinga, Žalia, Inovatyvi – bus pateiktos kompetentingos komisijos svarstymui. Ji iš kiekvienos kategorijos išrinks po 5 apdovanojimų laureatus.

„Lietuvos galios“ apdovanojimai – Prezidento iniciatyva teikiami metiniai apdovanojimai, skirti įvertinti pilietines iniciatyvas ir geruosius veiklų pavyzdžius miestuose, miesteliuose ir regionuose, o taip pat užsienio lietuvių bendruomenėse. Apdovanojimai skatina bendruomenės susitelkimą, įkvepia kitus leistis į pokyčių kelią dėl bendros gerovės ir prisideda prie pilietinės galios stiprinimo visoje šalyje.

Bendrai finansuoja Europos Sąjunga. Išsakytas požiūris ir nuomonės nebūtinai atspindi Europos Sąjungos ir Europos klimato, infrastruktūros ir aplinkos vykdomosios agentūros (CINEA) nuomonę. Nei Europos Sąjunga, nei paramą teikianti institucija nėra už juos atsakingos.