Gegužės 21 d. Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos direktorius Albertas Stanislovaitis susitikęs su Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos vadovu Laimoniu Čiaku pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Sutartimi numatytos tolesnio abiem institucijoms naudingo bendradarbiavimo sritys ir priemonės įgyvendinant bendrus su saugomomis teritorijomis susijusius klausimus.

© Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos nuotr.

Šis susitarimas – tai nuoseklaus, ne vienerius metus besitęsiančio abiejų institucijų bendradarbiavimo rezultatas. Institucijos nuolat keičiasi informacija, derina teisės aktų projektus bei sudėtingus sprendimus dėl žemės tvarkymo ir administravimo bei žemės santykių teisinio reguliavimo saugomų teritorijų apsaugos ir tvarkymo srityje.

© Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos nuotr.

Susitarimas labai svarbus ir Naturalit projekto įgyvendinimui, nes ne vienos projekto veiklos įgyvendinimas yra susijęs su įvairiais žemės sklypų formavimo, išpirkimo, nuomos ir kitais klausimais. Prasidėjęs bendradarbiavimas su Nacionaline žemės tarnyba tik parodė koks svarbus yra šios institucijos kaip socialinio projekto partnerio vaidmuo.

Tikime, kad bendradarbiavimo sutartis prisidės prie efektyvesnio ir sklandesnio ryšių tarp abiejų valstybinių institucijų palaikymo siekiant darnios ir subalansuotos šalies teritorijos plėtros.