Lietuvoje gyvena gausybė skirtingų retų ir nykstančių gyvūnų, augalų ir grybų rūšių, tačiau retas iš mūsų juos atpažįstame. Atsakyti, kaip šios rūšys yra saugomos ar naudojamos, kuo jos ypatingos, galime taip pat tik nedaugelis.

Naturalit projekto komanda kviečia susipažinti su mūsų šalyje sutinkamais itin retais ir nykstančiais, Europos Bendrijos svarbos rūšies statusą turinčiais gamtos gyventojais, išbandyti savo žinias vasaros žaidime ir laimėti puikių prizų!

Gamtosaugos ekspertai, atrinkę vienas rečiausių Lietuvos žinduolių, paukščių, varliagyvių, vabzdžių, žuvų ir augalų rūšių, kurių apsaugai Lietuvoje steigiamos specialios saugomos teritorijos, sudarančios Natura 2000 tinklą, kartu su jų pagalba siūlo pažvelgti iš arčiau į šias gamtos paslaptis, ir pajusti koks nepaprastai turtingas yra mus supantis pasaulis. Kiekvieną savaitę Jūsų lauks nauja mįslė, o savaite vėliau – ir išsamus atsakymas.

Šiandien kviečiame atidžiai įsižiūrėti į žemiau pateiktą nuotrauką su aprašymu ir atspėti, kokio gyvūno fragmentas pavaizduotas.

Tai vandens gyvis aptinkamas šiltose upėse, ežeruose ir net Kuršių mariose. Mėgsta vietas, kuriose yra susikaupęs minkštas organinis substratas. Šias vietas pirmiausia renkasi dėl to, kad nuo potencialių plėšrūnų slepiasi įsirausęs į vandens telkinių dugną. Šis gyvis nepakenčia vandens taršos sunkiaisiais metalais, kas, manoma, yra viena pagrindinių populiacijų nykimo priežasčių. Tiesa, Lietuvoje, kitaip nei vakarų Europoje, jis vis dar aptinkamas gana dažnai.

 

Iki birželio 1 d. siųskite savo atsakymus el. pašto adresu info@naturalit.lt ir vasarą pasitikite puikiu prizu rankose!

Iš visų teisingai atsakiusiųjų burtų keliu išrinksime vieną laimingąjį, kuriam ir padovanosime Naturalit projekto įsteigtą prizą.

Iki susitikimo ateinančią savaitę!