Gegutė visiems gerai žinoma kaip ta, kuri savo palikuonis palieka auginti kitiems paukščiams. Tačiau gamtoje ji tokia toli gražu ne vienintelė. Vabzdžių pasaulyje yra ir daugiau tokių gudručių. Vienas iš jų – tai apsukrus skruzdėlių apgavikas kraujalakinis melsvys.

Šį retą ir visoje Europoje saugomą drugį smalsūs gamtos mylėtojai gali pamatyti vos keletą savaičių per metus, nuo birželio antros pusės iki liepos pradžios. Jis gyvena Vakarinėje Lietuvos dalyje, šlapiose pievose ir paupiuose, kur auga erškėtinių šeimos augalas – vaistinė kraujalakė. Tokių pievų yra Pagramančio ir Tytuvėnų regioniniuose parkuose bei Viešvilės gamtiniame rezervate.

Padėjęs kiaušinėlius į kraujalakės galvutę, savo išsiritusioms lervoms užauginti drugys pasinaudoja skruzdėlėmis. Didžiąją gyvenimo ciklo dalį ši rūšis praleidžia „besisvečiuodama“ skruzdžių buveinėje po žeme. Deja, šiuo metu kraujalakiniui melsviui yra iškilusi grėsmė išnykti. Jo ateitis priklauso nuo mūsų.

Plačiau – vaizdo reportaže.

Reportažą apie šią saugomą ES Buveinių direktyvos rūšį parengė LIFE integruotasis projektas
„Natura 2000 tinklo valdymo optimizavimas Lietuvoje”. Reportaže panaudotų Myrmica genties skruzdėlių nuotraukų autorius Gintautas Steiblys.