Norint užtikrinti vertingiausių gamtinių buveinių, priklausančių Natura 2000 tinklui, ir jose gyvenančių rūšių išsaugojimą, buveinių ir paukščių apsaugai svarbioms teritorijoms nustatomi apsaugos tikslai. Tai vienas iš pagrindinių Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos Metodinio-analitinio centro (MAC) uždavinių LIFE integruotame projekte „Naturalit“.

Šie darbai nenutrūko ir per karantiną, gamtosaugos ekspertai vyksta į buveinių ir paukščių apsaugai svarbias teritorijas ieškoti rūšių, kurios apibūdina bendrą teritorijos būklę.

Šįkart kartu su entomologu Giedriumi Švitra vykome į Trakų rajoną, prie Akies ežero ir apyežerio, priklausančių Natura 2000 teritorijų tinklui. Kelionės tikslas – rasti ypatingų plėšrūnių, kurių aukomis gali tapti smulkūs vėžiagyviai, buožgalviai, žuvų mailius ir vabzdžių lervos. Tai Lietuvoje retos ir visoje Europoje saugomos dvijuostė nendriadusė ir plačioji dusia. Plačiau susipažinti su šiomis mūsų ežerėlių gyventojomis galite vaizdo reportaže.

https://www.youtube.com/watch?v=kpqhqwDx7CA

Apsaugos tikslų nustatymas buveinių apsaugai svarbioms teritorijoms ir paukščių apsaugai svarbioms teritorijoms vykdomas įgyvendinant LIFE integruotąjį projektą „Natura 2000 tinklo valdymo optimizavimas Lietuvoje”.