Kontroliuojamas deginimas Švedijoje

Kovo 17 dieną, 13-17 val. nuotoliniu būdu vyks tarptautinis seminaras „Ugnies vaidmuo miško ekosistemose. Kontroliuojamas deginimas kaip gamtotvarkos priemonė“. Šią Lietuvoje dar mažai pažįstamą ir tik pradedamą tyrinėti sritį pristatys užsienio ekspertai iš Jungtinių Amerikos Valstijų, Švedijos, Suomijos ir Latvijos, taip pat ugnies ekologijos ir gaisrų istorijos tyrimus Lietuvoje atliekantys Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos mokslininkai.

Lietuva, kartu su Švedija, Suomija ir Latvija, pagal dominuojančias gamtines buveines patenka į borealinį biogeografinį regioną, kuriame reikšmingą dalį sudaro Vakarų taigos miškai. Pranešėjai iš Šiaurės šalių pristatys, kaip kontroliuojamas deginimas jų šalyse jau daugiau nei 30 metų naudojamas šios buveinės palaikymui ir atkūrimui, kokia jo reikšmė biologinei įvairovei. Prof. Charles‘as Rufneris iš JAV, glaudžiai bendradarbiaujantis su Vytauto Didžiojo universiteto mokslininkais tyrinėjant gaisrų istoriją Dzūkijos nacionaliniame parke ir Čepkelių valstybiniame gamtiniame rezervate, pristatys kontroliuojamo deginimo pritaikymo galimybes Lietuvoje.

Seminaras vyks anglų ir lietuvių kalbomis su sinchroniniu vertimu, todėl dalyviai galės pasirinkti, kuria kalba klausytis pranešimų. Renginio dalyviai taip pat galės tiesiogiai užduoti pranešėjams klausimus raštu savo pasirinkta kalba.

Plačiau su seminaro pranešėjais ir programa galite susipažinti čia:

PROGRAMA IR PRANEŠĖJAI

Rengiantis seminarui, išsamiau susipažinti su kontroliuojamu deginimu kaip gamtotvarkos priemone galima LIFE integruotojo projekto „Naturalit“ išleistoje brošiūroje „Kontroliuojamas deginimas – pagalba gamtai“ arba šiame vaizdo pasakojime.

Reikalinga išankstinė registracija. Užsiregistravusiems į seminarą prisijungimo nuorodą atsiųsime el. paštu. Registruokitės užpildydami šią anketą (pasirinkite pageidaujamą kalbą):