Šią vasarą Kauno marių regioniniame parke, Sirvėtos regioniniame parke ir Nemuno deltos regioniniame parke vyko vaikų stovyklos, kuriose, bendradarbiaudami su LIFE integruotuoju projektu „Naturalit“, organizatoriai supažindino vaikus su „Natura 2000“ saugomų teritorijų tinklu ir jo vertybėmis, ekologų darbo savitumu ir svarba.
Kauno marių regioninio parko gamtos mokykloje stovykla 9-15 metų amžiaus jaunimui vyko liepos 19-24 dienomis. Kasdien jaunieji gamtos reindžeriai ne tik smagiai leido laiką gamtoje rinkdami sirpstančias mėlynes ir nueitus kilometrus, bet ir gilino žinias apie Lietuvos saugomas teritorijas, Kauno marių regioninio parko vertybes, gamtos ir kultūros paveldo objektus, susipažino su reindžerių kasdienybe bei iššūkiais prižiūrint saugomas teritorijas ir jas saugant. Praplėsti suvokimą ir žinias apie saugomų teritorijų tipus padėjo „Naturalit“ projekto parengti vaizdo siužetai apie „Natura 2000“ tinklą ir retas saugomas rūšis.
Liepos 31-rugpjūčio 1 dienomis Sirvėtos regioniniame parke vyko vaikų vasaros stovykla „Žaliasis savaitgalis saugomoje teritorijoje“. Stovykloje dalyvavo 6-12 metų amžiaus vaikai. Sirvėtos regioninio parko direkcijos specialistai stovyklautojams pasakojo apie aplinkos apsaugą, naktinį ekologų darbą, paukščių stebėseną. Vaikai žiūrėjo ir aptarė „Naturalit“ projekto parengtus vaizdo reportažus apie pelkių svarbą ir retus saugomus paukščius – kurtinius.
Liepos 28-rugpjūčio 3 dienomis Nemuno deltos regioniniame parke vyko vaikų stovykla „Deltukai“.
Į stovyklą susirinko net 20 Žemaičių Naumiesčio seniūnijos 5-8 klasių moksleivių. Dalyviai stebėjo paukščius, lankėsi natūralių pievų ir miškų buveinėse, taip pat keliavo ir po kitas Lietuvos saugomas teritorijas – Žuvinto biosferos rezervatą, Metelių ir Veisiejų regioninius parkus bei laivu Nemuno deltos vandenimis pasiekė Kuršių nerijos nacionalinį parką.
Visų stovyklų dalyviai už aktyvumą ir sukauptas žinias buvo apdovanoti „Naturalit“ projekto įsteigtais prizais.