Įgyvendinant integruotąjį projektą „Natura 2000 tinklo valdymo optimizavimas Lietuvoje“, Žemaitijos nacionaliniame parke besidriekiančio Užpelkių telmologinio draustinio aukštapelkės atkūrimo darbai įgauna pagreitį ir leidžia džiaugtis pirmaisiais, viltį teikiančiais rezultatais. Sureguliuotas hidrologinis režimas sudaro tinkamas sąlygas aukštapelkinei augalijai ir saugomų vandens gyvūnų populiacijoms įsikurti.

Kaip atrodo Užpelkiai šiandien? Ankstyvą birželio rytmetį Užpelkiuose užfiksuotais vaizdais dalinasi projekto komunikacijos specialistas Kostas Kajėnas. Kviečiame pasigrožėti!

Artimiausiu metu jo parengta video medžiaga ir Pauliaus Mikos užfiksuoti vaizdai iš paukščio skrydžio nuguls į trumpą reportažą apie Užpelkių telmologinio draustinio aukštapelkės atkūrimo darbus.

 

Bendrai finansuoja Europos Sąjunga. Išsakytas požiūris ir nuomonės nebūtinai atspindi Europos Sąjungos ir Europos klimato, infrastruktūros ir aplinkos vykdomosios agentūros (CINEA) nuomonę. Nei Europos Sąjunga, nei paramą teikianti institucija nėra už juos atsakingos.