Ignitis talka saugomoje teritorijoje

„Ignitis“ darbuotojų talka Velniabalės pelkėse

Gruodžio 5 d. buvo minima Padėkos savanoriams diena, kurios proga „Naturalit“ projekto atstovai buvo pakviesti į du šiai progai skirtus socialinių partnerių renginius. Šie ryšiai užsimezgė antrus metus kuriant ir stiprinant įmonių darbuotojams skirtų savanorystės veiklų saugomose teritorijose iniciatyvą.

Gruodžio 2 dieną „Naturalit“ projekto vadovė Birutė Valatkienė buvo pakviesta į „Igntis grupė“ virtualų renginį darbuotojams, skirtą padėkos savanoriams dienai. „Ignitis grupėje“ daug dėmesio skiriama aplinkosaugai, ir šiemet įmonės darbuotojai prisidėjo prie Naturalit“ komandos inicijuotų savanorystės veiklų Dzūkijos nacionaliniame parke, Gražutės regioniniame parke ir valstybiniame Kernavės kultūriniame rezervate. Renginyje „Naturalit“ projekto vadovė bei Maltos ordino direktorius dalijosi mintimis apie savanorystės svarbą ir reikšmę, nuveiktus darbus bei galimybes ateityje. „Tai buvo proga pristatyti „Naturalit“ projekto idėjas bei parodyti, kokia yra savanoriškų veiklų svarba gamtoje bei saugomose teritorijose. Buvo smagu pasidalinti kolegų iš saugomų teritorijų įspūdžiais, kurie itin gerai atsiliepė apie pas juos apsilankiusius talkininkus.“, – džiaugiasi B. Valatkienė.

sava renginys

SAVA padėkos savanoriams renginys, diskusijų vakaras.

Gruodžio 8 dieną Birutė Valatkienė ir Saulius Dragūnas dalyvavo savanorystės platformos „SAVA“ organizuotame šventiniame diskusijų vakare. Buvo kalbama, ko reikia, kad savanorystė taptų neatsiejama daugelio mūsų piliečių gyvenimo dalis, kaip rasti aukso vidurį tarp skirtingų į savanorystę įtrauktų šalių poreikių ir interesų bei kaip skatinti tvarios ir veiksmingos savanorystės kultūros augimą Lietuvoje. „Naturalit“ projekto atstovai turėjo progą pabendrauti su „Swedbank“, „Danske bank“, Lietuvos draudimo ir kitų įmonių atstovais, kurių darbuotojai šiemet prisijungė prie savanorystės veiklų saugomose teritorijose. Taip pat pavyko užmegzti ir naujų kontaktų. „Savanoriškas darbas gamtoje, ir ypač saugomose teritorijose, yra išskirtinis tuo, kad leidžia žmonėms ne tik patirti komandinio darbo džiaugsmą, bet ir daug sužinoti apie tą vietovę, jai būdingą biologinę įvairovę ir kitas vertybes, praplėsti akiratį ir galbūt plačiau pažvelgti į atliekamo darbo prasmę. Renginio metu su SAVA platformos komanda ir įmonių atstovais aptarėme tolesnio bendradarbiavimo galimybes ateityje“, – teigia S. Dragūnas.

 

SAVA padėkos savanoriams renginys, diskusijų vakaras.