Spalio 7 d. Žemaitijos nacionaliniame parke, netoliese Platelių, jau penktąjį kartą vyks nemokamas teatralizuotas festivalis „Miško burtai 2023“. Praėjusiais metais rekordinį dalyvių skaičių pritraukusiame renginyje Plokštinės miške visus atvykusius pasitiks legendų herojai. Čia lauks ypatingas kaukų bei laumių pasaulis, kupinas su gamta susipynusios magijos ir netikėtumų. Renginio dalyvių žodžiais kalbant, tai – geriausias metų renginys vaikams, kuriame rasite autentiką, tikrumą ir visko daugiau, nei tikitės.

„Pirmiausia „Miško burtai“ – smagi diena visai šeimai gamtoje. Nors renginio misija gamtosauginė, tačiau stengiamės ją įgyvendinti nejuntamai, akivaizdžiai nebrukant kažkokių gamtosauginių tiesų ar idėjų. Čia vaikų laukia legendomis apipintas pasaulis, kuriame žaidimų, dirbtuvių bei žygių metu siekiame juos sudominti mus supančia aplinka, priversti išsižioti iš nuostabos, kilstelti antakius ir siausti, dūkti, smagiai leisti laiką gamtoje. Būtent per teigiamas emocijas, įtraukiančias istorijas susiformuoja meilė gamtai. Šis pasakiškas bei įkvepiantis šeštadienis yra vienintelė diena metuose, kai vaikai gali susitikti su Kaukų karaliumi ir jo svita. Nepraleiskit progos“, apie renginį pasakoja jo iniciatorė, Baltijos aplinkos forumo atstovė Rita Grinienė.

„Miško burtų" iniciatorė, Baltijos aplinkos forumo atstovė Rita Grinienė.

„Miško burtų” iniciatorė, Baltijos aplinkos forumo atstovė Rita Grinienė.

Festivalyje dalyviai gali rinktis iš aibės pačių įvairiausių veiklų. Atvykusieji galės pasigaminti stebuklingų kaukų lazdų, karūnų, smilkalų bei įvairiausių suvenyrų, taip pat geriau pažinti gamtą žaisdami žaidimus. Renginio organizatoriai džiaugiasi, jog šiemet festivaliui papildomą paramą skyrė Plungės rajono savivaldybė. Su šia parama penktasis „Miško burtų“ festivalis bus dar įspūdingesnis.

„Šių metų „Miško burtai“ turi temą – šikšnosparniai. Tai tikrai nereiškia, kad visos renginio veiklos bus vien apie juos, tačiau norime dalyvius geriau supažindinti su šiais festivalio vietoje gyvenančiais gyvūnais. Apie šikšnosparnius egzistuoja galybė mitų, jiems nepelnytai suteikiamas neigiamas įvaizdis, todėl žmonės dažnai jų net bijo. Tikime, kad po festivalio, geriau pažinę šiuos gyvūnėlius, ir vaikai, ir tėvai džiaugsis sutikę juos savo kaimynystėje, gal ir kokį inkilą jiems įsikurti iškels“, šypsosi R. Grinienė.

Renginio metu taip pat veiks kaukų kavinė ir turgelis, tad bus galima paragauti bei įsigyti autentiškų skanumynų ir grožybių lauktuvėms.

Žemaitijos nacionalinio parko vadovas R. Lydis.

Žemaitijos nacionalinio parko vadovas R. Lydis.

„Rudenėjantis Žemaitijos nacionalinis parkas visuomet pakeri išskirtiniu kraštovaizdžiu – legendomis apipintas Platelių ežeras, tiršti rūkai, saulėje žėrintys voratinkliai. Labai kviečiame atvykti jau penktadienį ar šeštadienio rytą ir iki festivalio tiesiog pasivaikščioti apylinkėse“, išbandyti specialiai renginio dalyviams parengtą magiškos gamtos maršrutą kviečia Žemaitijos nacionalinio parko vadovas R. Lydis.

Maršrute – rudeninį gamtos grožį atskleidžiantys pažintiniai takai, trasos, apžvalgos vietos. Parengtu maršrutu siūloma keliauti ir kitomis rudens dienomis.

Renginys nemokamas, nes festivaliui dalinį finansavimą skyrė projekto „Natura 2000 tinklo valdymo optimizavimas Lietuvoje” rėmėjai – Europos Sąjungos LIFE programa ir Lietuvos Respublika, taip pat šiemet prisideda ir Plungės rajono savivaldybė. Visgi, organizatorių siekis – ilgainiui festivalį rengti be išorinės paramos ir jį plėsti – todėl festivalio lankytojai raginami įsigyti saugomų teritorijų lankytojo bilietą ir taip prisidėti prie būsimų festivalių. Būtina dalyvių registracija svetainėje bef.lt.

Bendrai finansuoja Europos Sąjunga. Išsakytas požiūris ir nuomonės nebūtinai atspindi Europos Sąjungos ir Europos klimato, infrastruktūros ir aplinkos vykdomosios agentūros (CINEA) nuomonę. Nei Europos Sąjunga, nei paramą teikianti institucija nėra už juos atsakingos.