koliažas


Gruodžio 10 dieną, penktadienį, 11:00 val.
„Beatos kulinarijos studijoje” (Gedimino pr. 27, Vilnius) vyks „Gero ūkininko čempionato” apdovanojimų ceremonija. Renginį ves čempionato iniciatorius, Baltijos aplinkos forumo vadovas Žymantas Morkvėnas ir čempionato palaikytoja, virtuvės guru Beata Nicholson.

Nacionaliniu mastu organizuotame „Gero ūkininko čempionate” vietos bendruomenės, seniūnijos ir visuomenės nariai galėjo teikti ūkininkų kandidatūras čempionatui, iš kurių ekspertų komisija, gyvai aplankiusi visus pavyzdinius ūkius, išrinko penkis „Gero ūkininko čempionato” ambasadorius. Tuomet atėjo laikas visuomenės balsavimui – apdovanojimų metu paaiškės, kas iš penkių ūkininkų pelnė „Publikos simpatijos“ titulą.

„Šiandien, klimato kaitos iššūkių ir Europos „Žaliojo kurso“ kontekste, iš naujo kyla klausimas, kas yra šių dienų geras ūkininkas ir ar jam dar tinka sovietmečiu įsigalėję stereotipai – giliai ariama vaga, iki horizonto nusidriekę monokultūriniai kviečių ar rapsų laukai, suartos palaukės. Todėl pajutome poreikį prisiminti ir išryškinti pamatinius principus, apibūdinančius, kas yra tas geras ūkininkas, atliepiantis šiandieninės visuomenės lūkesčius, – teigia vienas iš čempionato iniciatorių Žymantas Morkvėnas. – O tarp tų lūkesčių yra valgyti sveiką vietinį maistą ir gyventi sveikoje aplinkoje. Todėl čempionatu norime atkreipti dėmesį į lyderius, kurie rūpinasi mūsų gamta ir atsakingai užaugina mums maistą, gerbdami mūsų žemę ir vietos bendruomenę. Jų pavyzdžiu demonstruojame pozityvius darnaus ūkininkavimo sprendimus.“

Kartu „Gero ūkininko čempionate“ vyko ir seniūnijų konkursas, kuriame buvo vertinamos didžiausią proveržį propaguojant agrarinę aplinkosaugą tarp ūkininkų pasiekusios seniūnijos. Apdovanojimų ceremonijoje bus apdovanota „Agrarinės aplinkosaugos čempionė“ – seniūnija, kurioje procentiškai daugiausiai ploto deklaruojama agrarinės aplinkosaugos priemonėms, ir „Agrarinės aplinkosaugos spartuolė 2021“ – didžiausią pažangą deklaruojant plotus agrarinės aplinkosaugos priemonėms per 2021-uosius metus padariusi seniūnija.

Renginys bus transliuojamas tiesiogiai „Naturalit“ Youtube kanale ir Baltijos aplinkos forumo Facebook paskyroje.

„Gero ūkininko čempionatą“ kartu organizuoja LIFE integruotojo projekto „Naturalit” partneriai – Aplinkos ministerija, Žemės ūkio ministerija, Nacionalinė mokėjimo agentūra, Aplinkos projektų valdymo agentūra ir VšĮ Baltijos aplinkos forumas. Daugiau informacijos – www.kitoksukis.lt.