Po žiemą įvykusio pirmojo dirvožemio temai skirto seminaro (daugiau informacijos apie jį rasite čia) „Naturalit“ tęsia šią be galo įdomią ir svarbią temą. Gegužės 30 d. Ukmergėje ir Ukmergės rajone įvyko tęstinis renginys, kuris apjungė teorinius pranešimus ir praktinį vizitą į ūkį.
Doc. dr. Jūratė Aleinikovienė iš Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos Agronomijos fakulteto pristatė dirvožemio savybes, lemiančias natūralų derlingumą, biologinį aktyvumą, biologinių produktų taikymą, biologinių dirvožemio savybių vertinimą.
Doc. dr. Nijolės Maršalkienės iš Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos Miškų ir ekologijos fakulteto pranešimas buvo skirtas grybų ir mikorizės temai. Lektorė papasakojo apie grybus kaip neatsiejamą dirvožemio dalį, augalų ir grybų ryšius, grybus miškų ir žemės ūkio ekosistemose.
Praktinėje dalyje laukė išvyka į ūkininko, agronomo Valentino Genio ūkį, kuris daugybę metų ūkininkauja nenaudodamas trąšų ir pesticidų, tik pasitelkdamas natūralius gamtos procesus ir su pagarba viskam, kas gyvena jo laukuose. Smagu, kad prie šio seminaro prisijungė ir pirmojo seminaro lektorius – nepriklausomas UAB „Agrokonsultacija Tau“ konsultantas Tautvydas Beinoras bei grupelė aktyvių ūkininkų, kurie V.Genio laukuose vykusias diskusijas padėjo padaryti labai praktines ir įsimintinas.
„Naturalit“ komanda dėkoja visiems lektoriams už prisijungimą prie organizuojamų mokymų, nuoširdų dalinimąsi savo žiniomis ir sukaupta patirtimi, o taip pat ir žingeidžiai nusiteikusiems dalyviams
Seminare skaityti pranešimai:
Dr. Jūratės Aleinikovienės pranešimas
Nijolės Maršalkienės pranešimas
Seminaro akimirkų galerija:
Parengė Birutė Valatkienė.
Bendrai finansuoja Europos Sąjunga. Išsakytas požiūris ir nuomonės nebūtinai atspindi Europos Sąjungos ir Europos klimato, infrastruktūros ir aplinkos vykdomosios agentūros (CINEA) nuomonę. Nei Europos Sąjunga, nei paramą teikianti institucija nėra už juos atsakingos.